Desatero stavebníka o oknech I.

Desatero stavebníka o oknech - I.

Rozhodnutí stavět či rekonstruovat dům nebo byt je prvním krokem na cestě za vysněným bydlením. Cesta je dlouhá a někdy i náročná a v neposlední řadě vás čeká i rozhodnutí o výběru oken. V této otázce bychom vám chtěli trochu pomoci a v několika vydáních pohovořit o výběru dodavatele oken, jejich materiálu, vhodném skle, údržbě a mnoha dalších důležitých aspektech.

Na samém začátku stojíte před rozhodnutím, zdali oslovit zprostředkovatelskou kancelář nebo přímo samotného výrobce oken. Obecně se v tomto případě doporučuje zvolit výrobce, a navíc takového, který má sídlo v blízkém okolí vašeho bydliště. Komunikace s výrobcem je přímá a jednoduchá, navíc odpadají zvýšené náklady na dopravné v případě servisu či reklamace výrobku. Při nákupu oken přímo od výrobce víte, kde jsou okna vyráběna, z jakého materiálu a v některých případech výrobce umožňuje nahlédnutí do běžící výroby. Znalost původu materiálu je podstatná, a proto se mu budeme věnovat samostatně v dalším díle.

Pokud jste zdárně ukončili proces výběru výrobce, postupujeme do dalšího kola, a to je sestavení kalkulace. Odborníci radí, abyste si jako zákazníci nechali zpracovat vždy kompletní cenovou nabídku. Ta by měla obsahovat všechny nutné body pro výrobu a zabudování oken, abyste se nenechali zlákat slevou ve výši několik desítek procent, ale v ceně nebyly započteny některé práce. V dalším vydání se naučíme orientaci v cenových nabídkách.

 

 

Všechny články:

1. díl - Výběr dodvatele

2. díl - Cenová nabídka

3. díl - Materiál oken 1/2

4. díl - Materiál oken 2/2

5. díl - Zasklení 1/2

6. díl - Zasklení 2/2

7. díl - Rosení skel

8. díl - Příslušenství

9. díl - Montáž

10. díl - Údržba oken

Naši partneři

Podtext k našim partnerům